SONY DSC

Willa Antałówka znajduje się prawie u szczytu wzgórza Antałówka (940 m n.p.m.), z którego roztacza się fantastyczny widok na panoramę Zakopanego oraz okoliczne pasma górskie. Obok naszego domu przebiega szlak architektury drewnianej, w odległości 200 m znajduje się Willa Witkiewiczówka, nieco dalej natomiast Willa Pod Jedlami – jeden ze stu architektonicznych cudów Polski. To malownicza, historyczna część Zakopanego, gdzie mieszkały rodziny Witkiewiczów i Pawlikowskich, którym zawdzięczamy wspaniałe dzieła polskiej literatury i sztuki dwudziestego wieku.

100 metrów w drugą stronę od naszej willi zaczynają się zielone przestrzenie Antałówki z krystalicznym powietrzem powyżej strefy smogu doliny Zakopanego i bajecznym widokiem na Tatry. Są tu trasy narciarstwa biegowego i rowerowe, rodzinny wyciąg narciarski, przepiękne miejsca do spacerów, biegania i nordic walking. Bez tłoku centrum miasteczka, a jednocześnie w jego bezpośredniej bliskości.

wyciag_bachledzki_wierch_zakop3Bachledzki Wierch – wyciąg orczykowy długości 350 m – położony jest 200 metrów od Willi Antałówka. Kolejnym ośrodkiem jest Koziniec-Antałówka z dwoma orczykami długości 220 m i oświetleniem stoku. Oba miejsca są idealne dla początkujących narciarzy, zaś goście naszej willi mogą liczyć na zniżki na wyciągu Bachledzki Wierch.